İletişim: (0216) 335 0 360

İpek Halı Nasıl Yıkanır ?

İpek halı nasıl yıkanır, dikkat edilmesi gerekenler, ipek halınız varsa mutlaka okumanız gereken bir bilgi kaynağıdır.

İpek halı yıkama işlemleri diğer halılara nazaran önem gerektiren bir yöntemle yıkanır. İnsanlar bir hayat koşuşturmacasının içindedirler. Herkes bir koşuşturmacaya kapılmış gidiyordur. Ve her insan ne işle meşgul ise, zamanla o iş üzerinde kendini daha da geliştirerek bir zaman sonra o işin uzmanı haline gelebiliyorlar. İpek kumaşını hepimiz biliriz herhalde. Çok değerli bir kumaştır, üstünde çok emek harcanmıştır ve bu yüzden değeri paha biçilemez. İpek kumaşı bizlere kullanılır bir hale gelene kadar bir çok evre atlatmaktadır. İpeği, sizlerinde bildiği gibi, bir böcek üretir. Her ne kadar günümüzde fazla kalmasa da bundan önceki geçmiş yıllarda çok sayıda idi, ve çoğu kişi ipek böceklerini yetiştirerek geçimini sağlamaktaydı. Bu böceklerin ürettiği ipeği her türlü tekstil işinde kullanabiliriz. Peki ipek halı nasıl yıkanır ?

Çok dayanaklı olmasından bir yana bir o kadar da güzel ve kaliteli bir kumaştır. Ve artık bu zamanda ipek kumaşlar daha da pahalı bir hale geldi. İpek böceklerinin ürettiği ipeği bir çok evreden geçirerek çeşitli işlerde kullanabiliriz.

Mesela ipek halılar vardır. Bu halılar tamamen ipek kullanılarak yapılmış bulunmaktadır. Bu yüzden fiyatları da biraz pahalıdır. İpek halılarını bu kadar güzel kılan şey ise çoğunlukla üstlerinde ki kabartma desenlerdir. Bu desenlerde kabartma kullanıldığı için daha çok emek harcanmıştır. Ve fiyatında da büyük bir etkiye sahiptir bu kabartma desen. Üstü kabartma desenli olduğu için kirlenimi kolaydır ve kirler içinde kaldığı için siz bunu fark etmezsiniz. Her ne kadar normal halıları yıkayabilsenizde. Kabartma desenli ipek halıları yıkamanız neredeyse imkansız gibidir. İşte bu yüzden halı yıkamaya vermeyi düşünebilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey olur bir ipek halıyı profesyonel bir şekilde yıkatmak. Ama her halı yıkamacı istediğiniz kadar profesyonel olmayabilir. Ama sizin bu yüzden tereddütte kalmanıza hiç gerek yok. Çünkü biz her halıya farklı bir muamele uygulayarak her birini dilinden anlayarak yıkıyoruz ve tertemiz bir şekilde size teslim ediyoruz. İpek halı yıkama hizmetini bizim kadar profesyonel yapan bir hizmeti kolay bulamıyacağınızdan eminiz. Ve biz bize güvenen müşterilerimize, kalitemizi, farkımızı, ve tecrübemizi gösterdik. Sizde aynı kaliteyi vereceğimize güveniyoruz.